Produkcja a licencje SQL

Pojawiają się pytania klientów dotyczące ewentualnie potrzebnych dodatkowych licencji SQL na system Produkcja, dlatego wyjaśnię to dokładnie.


Moduły systemu Produkcja dla WAPRO Mag są uruchamiane jako operacja dodatkowa w programie WAPRO Mag. Dlatego nie ma potrzeby posiadania dodatkowych licencji SQL, poza wymaganymi dla samego programu WAPRO Mag.
Moduł PRO POS, który jako jedyny jest uruchamiany poza programem WAPRO Mag, nie łączy się bezpośrednio z bazą SQL, lecz wykorzystuje bramkę pośredniczącą w postaci serwera IIS (zgodnie z mechanizmem uwierzytelnienia i zasadami licencjonowania, jest to jedno dodatkowe połączenie do serwera).

Podsumowując:

  • Jeżeli instalacja WAPRO Mag korzysta z darmowej wersji SQL express to system Produkcja również nie potrzebuje żadnej dodatkowej licencji.
  • Jeżeli instalacja WAPRO Mag korzysta z płatnej wersji serwera SQL (standard lub enterprise) to w przypadku uruchomienia systemu Produkcja bez modułu PRO POS nie jest wymagana dodatkowa licencja dostępowa SQL.
  • Jeżeli instalacja WAPRO Mag korzysta z płatnej wersji serwera SQL (standard lub enterprise) to w przypadku uruchomienia systemu Produkcja z obsługą modułu PRO POS (bez względu na ilość stanowisk POS) wymagana jest jedna dodatkowa licencja dostępowa SQL USER CAL, odpowiednio do już posiadanego wariantu licencji standard lub enterprise.


Dodatkową licencję SQL CAL można zakupić w naszej firmie lub u dowolnego partnera WAPRO. Należy jedynie pamiętać o zgodności z wariantem (standard lub enterprise) oraz wersją (SQL 2017,SQL 2019).

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner